Založ si blog

Solidarita s Ukrajinou?

Ursula von der Leyen predvčerom vo verejnom vyhlásení požiadala krajiny Európskej únie, aby sa vzdali časti svojich vakcín v prospech Ukrajiny. Odhliadnuc od toho, že vrcholná predstaviteľka EÚ nesie aj vrcholnú zodpovednosť za stroskotanie stratégie zabezpečenia vakcín pre štáty EÚ, kvôli čomu tieto krajiny pre ich nedostatok očkujujú proti akútnej, smrteľnej pandémii slimačím tempom na úrovni tých najzaostalejších krajín sveta, jej výzva má ešte jednu zásadnú chybu: nevieme, že poslanci ukrajinského parlamentu pred niekoľkými dňami schválili zákon, ktorým sa zakazuje používať ruské vakcíny Sputnik V na území Ukrajiny?!
Takže solidárnosť! Keď si pomyslím na slovenského ministra zahraničia , ktorý, čuduj sa svete, svoj post (ako štátny tajomník, resp. asi rok aj v ministerskej pozícii) veľmi konsolidovane zastával aj za vlády nenávideného Fica , tak samozrejme, solidarita bude. A zasa bude zlé Rusko (a Fico)!

Pľuvance z našej verejnoprávnej RTVS

25.02.2021

V nedeľu večer pri zhliadnutí hraného dokumentu Slovenský panteon mizostalo strašne smutno a potom som sa normálne rozplakala. Nevedelasom si odpovedať na otázku, ako je možné v demokratickej krajine, vovyspelej, kultúrnej a slušnej spoločnosti vyrobiť a pustiť naobrazovku verejnoprávneho média taký paškvil, také primitívnefalšovania našich dejín. Bez štipky novinárskej [...]

lučanský

Analýza: Aká je pravda o smrti Lučanského?

19.04.2021 10:00

Ako vidí činnosť komisie pre prešetrenie smrti generála Milana Lučanského jeden z jej členov, redaktor Pravdy Dominik Hutko.

myto

Autodopravcovia hrozia pre nečinnosť štátu štrajkovou pohotovosťou

19.04.2021 09:27

Dve asociácie svojich členov vyzvali, aby zvýšili ceny za dopravu o 15 až 20 percent.

Sputnik V

Zmluva na nákup Sputnika V môže von. Zverejnia ju?

19.04.2021 09:00

Zmluvu o Sputniku V, ktorú podľa vlastných slov nečítal ani hlavný strojca dovozu ruskej vakcíny Igor Matovič, môže byť čoskoro zverejnená.

olga.vavrova

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 7302x
Priemerná čítanosť článkov: 3651x

Autor blogu

Kategórie

Archív