Založ si blog

Solidarita s Ukrajinou?

Ursula von der Leyen predvčerom vo verejnom vyhlásení požiadala krajiny Európskej únie, aby sa vzdali časti svojich vakcín v prospech Ukrajiny. Odhliadnuc od toho, že vrcholná predstaviteľka EÚ nesie aj vrcholnú zodpovednosť za stroskotanie stratégie zabezpečenia vakcín pre štáty EÚ, kvôli čomu tieto krajiny pre ich nedostatok očkujujú proti akútnej, smrteľnej pandémii slimačím tempom na úrovni tých najzaostalejších krajín sveta, jej výzva má ešte jednu zásadnú chybu: nevieme, že poslanci ukrajinského parlamentu pred niekoľkými dňami schválili zákon, ktorým sa zakazuje používať ruské vakcíny Sputnik V na území Ukrajiny?!
Takže solidárnosť! Keď si pomyslím na slovenského ministra zahraničia , ktorý, čuduj sa svete, svoj post (ako štátny tajomník, resp. asi rok aj v ministerskej pozícii) veľmi konsolidovane zastával aj za vlády nenávideného Fica , tak samozrejme, solidarita bude. A zasa bude zlé Rusko (a Fico)!

Pľuvance z našej verejnoprávnej RTVS

25.02.2021

V nedeľu večer pri zhliadnutí hraného dokumentu Slovenský panteon mizostalo strašne smutno a potom som sa normálne rozplakala. Nevedelasom si odpovedať na otázku, ako je možné v demokratickej krajine, vovyspelej, kultúrnej a slušnej spoločnosti vyrobiť a pustiť naobrazovku verejnoprávneho média taký paškvil, také primitívnefalšovania našich dejín. Bez štipky novinárskej [...]

Generálna prokuratúra

V minulom roku narástol počet obžalovaných mladistvých aj mladistvých recidivistov

17.06.2024 11:37

Po ôsmich rokoch vyznačujúcich sa trendom poklesu trestných stíhaní mladistvých v roku 2023 generálna prokuratúra zaznamenala jej nárast o 4 percentá.

Ruský tank, vojna na Ukrajine, Belgorodská oblasť

Pritvrdíme, krviprelievanie bude pokračovať, ak Západ neprijme Putinove podmienky, hrozí šéf ruskej tajnej služby

17.06.2024 11:35

Je absurdné, aby sa Putin, ktorý naplánoval, pripravil a uskutočnil najväčšiu ozbrojenú agresiu od druhej svetovej vojny, prezentoval ako mierotvorca, oznámila Ukrajina.

Benny Ganc

Izraelský premiér Netanjahu rozpúšťa vojnový kabinet

17.06.2024 10:58, aktualizované: 11:13

O rozpustení vojnového kabinetu informujú tiež izraelské médiá.

Emmanuel Macron,

Vo Francúzsku sa začala kampaň pred predčasnými parlamentnými voľbami

17.06.2024 10:48

Prvé kolo volieb sa bude konať 30. júna. Rozhodujúce druhé kolo je naplánované na 7. júla.

olga.vavrova

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 9146x
Priemerná čítanosť článkov: 4573x

Autor blogu

Kategórie

Archív